КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Безпека дітей під час надзвичайної ситуації

Поради для учнів:

- зберігайте спокій;

- виконуйте вказівки працівників закладу освіти;

- якщо є потреба, допоможіть заблокувати двері та вікна меблями;

- у разі раптового обстрілу та відсутності поблизу сховищ ― ляжте на землю (підлогу) подалі від віконта прикрийте голову руками або речами. Трохи відкрийте рот — це убереже від контузії при близькому розриві снаряда.

У жодному разі неможна:

- наближатися до вікон, якщо почуєте постріли;

- спостерігати за перебігом бойових дій, стояти, чи бігти під обстрілом;

- сперечатися з озброєними людьми, фотографувати й робити записи у їхній присутності;

- підбирати чи демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;

- носити армійську форму або камуфльований одяг ― краще вдягайте одяг темних кольорів, що не привертає уваги, і уникайте будь-яких символів.

Місця можливого схову при обстрілі:

- спеціально обладнані бомбосховища;

- підвал, віддалена кімната без вікон, несуча стіна;

- підземні переходи, метро;

- будь-яка канава, траншея чи яма;

- широка труба водостоку (максимум на 3-4 метри);

- вздовж широкого бордюру чи паркану - дуже великий підвал під капітальними будинками старої забудови;

- оглядова яма відкритого гаража чи СТО;

- якщо в полі зору нема укриття, куди можна перебігти швидким кидком – просто ляжте на землю і лежіть, закривши голову руками.

Послідовність дій у разі необхідності евакуювати дітей та персонал із будівлі школи:

- заступник, який відповідає за цивільний захист, натискає тривожну кнопку і звучить відповідний сигнал. Після цього він бере необхідні папки зі списками класів, покидає приміщення і готує місце, куди будуть евакуйовуватися працівники на учні;

- технічні працівники, почувши сигнал тривоги, відчиняють ті виходи, за які вони відповідають. Педагоги говорять дітям залишити всі речі на своїх місцях, а в холодну пору року – захопити верхній одяг та взуття й вишикуватися для організованого виходу. Перевіривши, чи нікого не залишилося в класі та обов’язково взявши журнал, учитель виводить дітей до безпечного місця, де їх зустрічають відповідальні заступники. Тут вони звіряють кількість дітей зі списками евакуації та класним журналом, де відмічено відсутніх, та запитують про необхідність надання комусь допомоги;

- завдання заступників з охорони праці та безпеки життєдіяльності – проконтролювати, щоб усі працівники закладу також були евакуйовані, після чого запитати про їхній стан;

- директор покидає приміщення школи останнім, коли там уже нікого не залишилося. Заступники доповідають йому кожен про свою сферу;

- у випадку, коли евакуюватися потрібно не за межі будівлі, а в укриття (про це сповістить інший сигнал), то порядок дій майже такий самий, за винятком, що дітей переводять до підвального приміщення.

Після закінчення обстрілу:

- уважно дивіться під ноги;

- не піднімайте із землі ніяких вибухонебезпечних предметів!

Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках — від щонайменшого руху або дотику. Уся увага дорослих — дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!

Номери екстрених служб:

112 – Центр громадської безпеки (унiверсальний)

101 – Державна служба з надзвичайних ситуацій

102 – Національна полiцiя України

103 – Швидка медична допомога

  

 

Рекомендації щодо дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації

 

Інформаційний матеріал «Абетка безпеки», що розроблений ДСНС, з можливістю встановлення мобільного додатку «Абетка безпеки» на смартфон через Play Маркет.

 

  • Для укриття населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту. Фонд включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути тимчасово використані для укриття населення. Керівники організацій та власники вищезгаданих споруд за необхідності забезпечать вільний доступ для укриття.

  • За посиланням "Рекомендований вміст тривожної валізи”.

  • За посиланням "Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», що розроблена Міністерством культури та інформаційної політики".

  • Дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз склала посібник «Ми готові. Про дітей». Як говорити про загрози з найменшими членами родини і як навчити їх діяти різних ситуаціях, як то природні катаклізми чи війна. У своїх рекомендаціях Ройз спиралась на матеріали Служби тилу Ізраїлю. Вона пропонує закріплювати знання у форматі ігор у супергероїв.