КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Чемпіонами в спорті стають тільки таланти?

   Побутує така думка, що чемпіонами стають тільки талановиті люди, тобто обдаровані певними спортивними якостями необхідними для досягнення високого результату в даному виді спорту.

   Іноді приходять у спорт фізіолого-генетично обдаровані діти, у них начебто є все для досягнення високих результатів, але вони лінуються і попусту розтрачують свій талант. А буває, приходить трудівник, і в загалі не володіє не якимись зовнішніми здібностями, але завдяки наполегливості і поставленої мети стає переможцем.

Щоб стати чемпіоном, таланту замало

 

   Якщо таланту мало, що ж тоді повинен мати спортсмен, щоб стати чемпіоном?

1 Всі, хто досяг у цьому житті успіху, точно знали, чого хочуть і трудилися для досягнення своєї мети. Не маючи мети, зробити нічого не можливо. Мета - це потужний стимул нашого руху вперед. Саме надихаюча мета допомагає спортсмену щодня йти на тренування і викладатися по повній, і не дивлячись на промахи і поразки продовжувати рухатися вперед.

2 Але іноді цілі не достатньо, щоб почати діяти. Молодому спортсменові важлива якась підтримка, віра в нього, то що допоможе йому прийняти рішення почати рухатися до поставленої мети і не зупинятися, не дивлячись ні на що. І цією підтримкою може стати тренер або батьки.

   Ось одна історія як віра допомогла з'явитися на світ генію:

   Одного разу юний Томас Едісон повернувся додому зі школи і передав мамі лист від учителя. Мама зачитала синові листа вголос, зі сльозами на очах: "Ваш син - геній. Ця школа занадто мала, і тут немає вчителів, здатних його чомусь навчити. Будь ласка, вчіть його самі." Через багато років після смерті матері (Едісон до того часу вже був одним з найбільших винахідників століття) він одного разу переглядав старі сімейні архіви і наткнувся на цей лист. Він відкрив його і прочитав: "Ваш син - розумово відсталий. Ми не можемо більше вчити його в школі разом з усіма. Тому рекомендуємо вам вчити його самостійно вдома". Едісон проридав кілька годин. Потім записав у свій щоденник: "Томас Едісон був розумово відсталим дитиною. Завдяки своїй героїчної матері він став одним з найбільших геніїв свого століття."

3 Самомотивация. Всі чемпіони борються за пошук вагомих причин, щоб вставати щоранку, незважаючи на біль і відвідувати спортивний зал. Важко бути великим кожним днем. Знайдіть щось для себе, що буде вас мотивувати. Може це важка музика, або відіомотіватори, або висловлювання великих людей.

   Майкл Джордан, один з найбільших баскетболістів, коли-небудь грали в цю гру, збирав у своїй шафці вирізки з газет з негативними відгуками суперників про себе. Кожен раз, коли він збирався на тренування або гру, він переглядав весь негатив про себе, щоб психологічно підстьобнути себе і розпалити в собі вогнище конкуренції. Якщо противники не говорили про нього нічого негативного, він допускав помилки. Ось наскільки він був чемпіоном.

4 Незалежно від того, яким видом діяльності ви займаєтеся, існує єдина формула успіху, вона також поширюється і на спорт.

Успіх всього лише на 10% залежить від ваших знань і умінь, на 40% від способу мислення і на 50% від оточення.

 

100% УСПІХУ = 10% Знання + 40% Мислення + 50% Оточення

 

   Оточіть себе переможцями. Чемпіони хочуть оточити себе іншими чемпіонами. Не витрачайте свій час, спілкуючись з людьми, які не бажають докладати зусиль і вкладатися у власний успіх. Проводьте час з кращими з кращих. Якщо в даний момент у вашому оточенні немає таких людей, знайдіть рольові моделі чемпіонів. Для чемпіонів важливо дивитися на переможців і відповідно їм моделювати себе. Як тренувався Мухаммед Алі для великих боїв? Як Том Бреді любить проводити своє міжсезоння? Вивчіть відомих людей і дізнайтеся якомога більше про них, щоб зрозуміти, як правильно застосовувати себе у своєму власному чемпіонаті.

   Візьміть на себе відповідальність за ваш успіх, тільки від вас залежить ким ви є і ким ви можете стати. Мислите позитивно. Ваш розум і світогляд мають неймовірний вплив на вашу поведінку. Всі чемпіони мають позитивне, незаперечна бажання, яке сприяє перемозі та перебуванню на вершині. Подумайте позитивно про все і шукайте найкраще в оточуючих вас людей. Прагніть виявити найкращі якості в інших і зосередьтеся на всьому позитивному. Отримуйте від спорту задоволення.

   Щоб стати чемпіоном талант не обов'язковий. Важливою є чітка мотивуюча мета, віра в себе, працьовитість, позитивне мислення і правильне оточення.

 

                                                                                                                                                           Ходаковська Тетяна

Ваше ім'я  
Эл. пошта  
Ваше питання або побажання  
Зв'язатися з автором даної статті Ви можете скориставшись формою зворотнього зв'язку: