КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Коледж ім. С.Бубки відзначив Олімпійський день-2022 у Полтаві

   24 червня 2022 року в місті Полтава відбулось спортивне свято «Олімпійський день», яке об’єднало понад 300 учасників – спортсменів, тренерів, студентів, викладачів, які представляють два навчальні заклади: Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка та Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки.

   На спортивний захід завітали почесні гості:

- Марина Гриньова, ректорка ПНПУ імені В.Г. Короленка;

- Володимир Мицик, начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення НОК України в Донецькій області, заслужений працівник фізичної культури і спорту України;

- Ігор Анушкевич, директор Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, член виконкому Відділення НОК України в Донецькій області, заслужений тренер України;

- Марина Трохименко, начальниця управління молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації;

- Олена Кучеренко, відповідальна секретарка Полтавського обласного відділення Національного олімпійського комітету України;

- Антоніна Єфремова, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, багаторазова чемпіонка України, чемпіонка Європи до 23 років, золота та бронзова призерка Літньої Універсіади, дворазова учасниця Олімпійських ігор;

- Вероніка П’ятницька, майстер спорту України з армспрорту, багаторазова чемпіонка України, срібна призерка чемпіонату Європи-2021 та бронзова призерка чемпіонату Європи-2022 з армспорту, краща студентка факультету фізичного виховання ПНПУ імені В.Г. Короленка;

- кращі спортсмени обох навчальних закладів, майстри спорту України з різних видів спорту, які досягли успіхів на міжнародних змаганнях.

   Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдерджадміністрації Володимир Мицик нагородив кращих спортсменів Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки:

- Микиту Гончарова – майстра спорту України з боротьби вільної, багаторазового чемпіона та призера чемпіонатів України серед юніоров, срібного призера чемпіонату Європи серед юніорів;

- Марію Єфремову – майстра спорту з боротьби вільної, багаторазову чемпіонку України серед кадетів, чотириразову чемпіонку Європи серед кадетів, чемпіонка світу серед кадетів;

- Анастасію Задворну – кандидата в майстри спорту з боротьби вільної, призерку чемпіонатів України серед кадетів, бронзову призерку чемпіонату Європи серед кадетів.

   Також Володимир Мицик оголосив подяку колективу ПНПУ імені В.Г. Короленка, яку урочисто вручив ректорці Марині Гриньовій – за всебічну допомогу, плідну співпрацю та підтримку у важкий час воєнного стану в Україні.

   «Донецька область вдячна Полтавщині за гостинний прийом та умови, що дозволяють спортсменам продовжувати навчальний і тренувальний процес. Ми щиро дякуємо президенту Національного олімпійського комітету України Сергію Бубці за всебічну допомогу, зокрема, за створення Фонду підтримки олімпійців, та всій світовій спортивній спільноті, завдяки чому наші атлети й тренери мають можливість готуватися до престижних міжнародних змагань і гідно представляти там рідну державу. Учні й студенти Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу пишаються, що їх навчальний заклад носить ім’я видатного земляка, олімпійського чемпіона та 35-разового рекордсмена світу зі стрибків з жердиною Сергія Бубки – це дуже відповідально і почесно для всіх нас! Вірю, що на спортивному небосхилі в найближчому майбутньому засяє ще багато українських зірочок!», – сказав Володимир Мицик у зверненні до молодого покоління.

   Яскравий номер з черліденгу для гостей подарували спортсменки з колективів «Ритм» та «Art life». Учасники свята відзначили 128-у річницю заснування Міжнародного олімпійського комітету, долучилися до олімпійських цінностей і взяли участь у фізичних активностях. Родзинкою цього заходу стала «Олімпійська руханка» від дворазової учасниці Олімпійських ігор Антоніни Єфремової, яка також дала старт масовому забігу на 800 метрів.

   «Із задоволенням беру участь у подібних заходах, адже мені цікаво поспілкуватися з юними спортсменами, розповісти про свій змагальний і тренувальний досвід, – розповіла Антоніна Єфремова. – По собі знаю, що спортивний коледж імені Сергія Бубки є особливим закладом, який прищеплює дітям дисципліну, допомагає стати відповідальним, наполегливим у спорті та загалом в житті. Від душі бажаю нашій молоді вірити у свої сили, неухильно прямувати до своїх цілей та неодмінно їх досягати! І нехай якнайшвидше запанує мир на українській землі!»

На базі ПНПУ імені В.Г. Короленка активно працювали вісім спортивних локацій (волейбол, гімнастика, дзюдо, велоспорт, боротьба вільна, важка атлетика, баскетбол, футбол), де кращим спортсменам вручили цінні подарунки. Всі охочі мали можливість переглянути елементи тренувань з різних видів спорту, поринути в улюблений вид спорту та стати його невід’ємною частиною.

   Фінальним акордом Олімпійського дня стала товариський матч з мініфутболу між командою ПНПУ імені В.Г. Короленка на чолі з деканом Павлом Хоменко і командою Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки на чолі з директором Ігорем Анушкевичем.

   На згадку про Олімпійський день-2022 учасники отримали подарунки від Національного олімпійського комітету України.

   В Олімпійській хартії зазначено: «Олімпійський рух має своїми цілями виховувати молодь за допомогою спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу». Тож закликаємо всіх об’єднуватися, плекати любов до фізичної культури і спорту, вести здоровий спосіб життя заради власного здоров’я та процвітання українського спорту! Віримо в перемогу України! Слава Україні!

   Відеосюжет каналу ІРТ про Олімпійський день в Полтаві можна переглянути за посиланням: irt.pl.ua/news/25124/