КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

День Європи

   У країнах ЄС 9 травня відзначається День Європи. У зв’язку з цією пам’ятною датою EtCetera розповість цікаві факти з життя об’єднаної Європи.
ЄС – ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ЄВРОПА. Звичайно, велика частина території і населення ЄС знаходиться в Європі. Проте, простір співтовариства поширюється на Північну і Південну Америки, Африку і Океанію. Як таке може бути? Все просто: деякі європейські країни, як і раніше, зберігають свої заморські володіння і території. Наприклад, до складу Іспанії входять африканські міста Сеута і Мелілья, а також Канарські острови. А Франція володіє Гвіаною в Латинській Америці і островами в Карибському морі і Тихому океані.
З ЄВРО І БЕЗ НЬОГО. Євро – офіційна валюта 19 країн Європейського Союзу. В інших дев’яти державах, як і раніше, діють старі грошові одиниці. Зате на євро перейшли шість країн, які не входять до ЄС. Це Андорра, Ватикан, Монако, Сан-Марино, Чорногорія і Косово.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЛІДЕР. Республіка Мальта, розташована на островах в Середземному морі, – це найменша країна в ЄС. Її площа – всього 316 кв. км. За кількістю жителів Мальта теж на останньому місці в Євросоюзі (417 тис., тобто 0,8% усього населення європейської спільноти). При цьому Мальта – європейський лідер зі щільності населення: 1305 чоловік на 1кв. км.
ВХІД І ВИХІД. За всю історію Європейського Союзу тільки одна країна заявила про вихід зі співтовариства. Це Великобританія. Втім, британська влада до цих пір не може вирішити, як втілити в життя рішення референдуму 2016 року, на якому громадяни країни вирішили покинути ЄС.
У той же час, Швейцарія і Норвегія не є членами Європейського Союзу. Щоправда, вони підписали кілька угод з ЄС, які дозволяють вільно пересуватися людям і перевозити товари. В обох країнах деякі з головних політичних партій виступають за приєднання до Євросоюзу.
МОВНЕ ПИТАННЯ. В Євросоюзі – 24 офіційні мови. На засіданнях Європарламенту депутати можуть використовувати будь-яку з них. Тому, щоб народні обранці розуміли один одного, в парламенті працюють 330 штатних і 1800 позаштатних перекладачів-синхроністів.
   До речі, Євросоюз стимулює вивчення мов і багатомовність. Для цього в країнах ЄС щорічно проводиться Європейський день мов, організовуються доступні мовні курси і пропагується вивчення мов дорослими.
   Шановні друзі.
Втомились від карантину?
Пропонуємо вам як слід розім’яти свої мізки і виграти класні призи від Представництва ЄС! @EUDelegationUkraine
В рамках святкування Дня Європи 2020 @EUDelegationUkraine проведе онлайн-квіз «Відгадай країну ЄС».
Коли? 15 травня о 16:00-17:00
Де? ZOOM


Переходь за посиланням і реєструйся! Буде цікаво і подарунково!
https://bit.ly/EU_online_quiz (link is external)