КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Дзюдоїстів коледжу тепло прийняли в Ужгороді

   Через війну, розв’язану російським агресором в Україні, багато спортсменів вимушено покинули свої домівки – всебічна підтримка у забезпеченні нових місць для їх тренувань надається як в інших регіонах нашої держави, так і за кордоном.

   З початку квітня румунське місто Констанца гостинно прийняло 28 дзюдоїстів Донецької області під керівництвом тренерів Дмитра Ігнатенка та Інги Бобровської. На організовану відправку за кордон очікує й друга група представників цього виду спорту, які наразі продовжують підготовку в різних регіонах країни.

   У місті Ужгород тепло зустріли дзюдоїстів Донеччини – з Бахмута, Краматорська, Лиману, Маріуполя, Мирнограду, Покровська, Слов’янська і Маріупольського району. Це стало можливим завдяки ініціативи президента Закарпатської обласної федерації дзюдо Валерія Пересоляка та за сприяння Дмитра Смагіна, старшого тренера цієї федерації, директора Дитячо-юнацької спортивної школи Холмківської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області. Спортсменів Донеччини супроводжують два наставники з дзюдо: тренер-викладач Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки Даніїл Мільошкін та тренер-викладач ДЮСШ №1 Краматорської міської ради Андрій Боровик.

   «До Ужгорода приїхало багато дітей: окрім дзюдоїстів із Донеччини, це представники Сумської, Херсонської, Київської, Одеської, Харківської областей, – повідомив Дмитро Смагін. – Одна частина мешкає з батьками в орендованому житлі, а інших ми розмістили прямо в спортивному залі, де проходять тренування. Окремо займаються молодша і старша групи. Тренування майже кожного дня. Вихідним є неділя, у середу – це активний відпочинок: футбол і басейн. П’ятниця – це «день боротьби», коли ми запрошуємо дзюдоїстів із інших клубів Ужгорода».

«Хаджиме!» – за цим сигналом наставника розпочинається кожна чергова сесія тренування дзюдоїстів. На татамі спортсмени проводять розминку, відпрацьовують технічні прийоми, змінюють спаринг-партнерів.

   «Дзюдоїсти Донеччини двома групами приїхали до Ужгорода 12 квітня. Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки має представництво в п’ять вихованців, – розповідає тренер-викладач коледжу Даніїл Мільошкін. – Наразі чекаємо, коли для нас та дітей з інших регіонів України буде схвалено виїзд на закордонний навчально-тренувальний збір. Від Донецької області загалом має бути 29 чоловік. До нас приєднаються ті діти, які наразі перебувають у інших регіонах України, а також ті, хто вже виїхав зі своїми батьками за кордон. Точний час і місце проведення цього збору нам поки невідомі, але ми знаємо, що дуже важливу роль у його організації відіграють Міжнародна федерація дзюдо (IJF) та Федерація дзюдо України, керівниками яких є Маріус Візер і Михайло Кошляк відповідно. Дуже вдячні їм за цю необхідну і потужну допомогу».

   У короткі перерви між тренувальними блоками діти і тренери слідкували за перебігом чемпіонату Європи з дзюдо в болгарській столиці Софії. Неймовірний емоційний сплеск і гучні овації пролунали на честь перемоги українця Богдана Ядова, який блискавично іппоном здолав іспанця Альберто Мартіна Гайтеро у фіналі вагової категорії до 66 кг.

   «Дзюдо – це чудовий вид спорту, який припав до душі з дитинства. Пам’ятаю, як у шість років прохав батька звозити мене на видовищі змагання з боротьби Кураш, що проводилися в селах і селищах поблизу рідного Маріуполя. Мені сподобалося, і я пішов на заняття з дзюдо – олімпійського виду боротьби, що є схожим на Кураш. Будучи учнем коледжу імені Сергія Бубки, виграв декілька всеукраїнських турнірів. Готувався до чемпіонату України, який мав відбутися 1-3 березня... Але сьогодні важливо, що в Ужгороді нам надали гарні умови для тренувань, нас дуже тепло прийняли, тож продовжуємо працювати!», – говорить 17-річний Богдан Бурлаченко, студент Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки.

   Бажаємо нашим спортсменам незгасної жаги до самовдосконалення, наснаги й невичерпного натхнення, які б стали запорукою нових яскравих перемог і здобутків!