КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

А в неволі моя доля
Певно крилонька складе,
І додому вже ніколи      
В небі стежку не знайде…

   11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цей день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається за ініціативою ООН.
11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
   За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу.
   З нагоди пам’яті цієї дати в ДВУОР ІМ.С.БУБКИ були проведені виховні години на тему «Якщо на землі є пекло…» та бесіди про фашистські табори смерті. Також відбулась виставка літератури в бібліотеці  “Важкі сторінки історії”.
   Пам’ятаймо усіх жертв нацизму – закатованих в’язнів і всіх загиблих в ті далекі роки Великої війни!