КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

   14 лютого 2020 р. у місті Бахмут, на площі біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам (вул. Чайковського), відбувся мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
   На заході були присутні керівники Бахмутської громади, воїни-інтернаціоналісти, ветерани та молодь, представники організацій, ДВУОР ім. С.Бубки, установ, підприємств об’єднаної громади. 
Міський голова Олексій Рева висловив слова подяки за мужність і героїзм, проявлені нашими земляками. Разом хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і поклали квіти до монумента.
   15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам’ятну дату встановлено згідно з указом (№180/2004 від 11 лютого 2004 року) Президента України Леоніда Кучми, і вона є щорічною. Її обрали не випадково. Саме цього дня відзначається річниця, коли радянські військавивели з Афганістану.
   Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у багатьох локальних війнах і збройних конфліктах на території іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Кореї, Лаосі, В’єтнамі, Кубі, Єменській Арабській Республиці, Єгипеті, Алжирі, Мозамбіку, Сирії, Чехословаччині, Камбоджі, Бангладеші, Ефіопії, Анголі, Афганістані, Лівані та інших «гарячих» точках.
   Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Це був перший збройний конфлікт, участь у якому визнала СРСР. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3085 – загинули. Найбільших втрат зі всієї України зазнали мешканці Донецької області 302 військових не повернулися до своїх домівок з Афганської війни. Другоюза втратамистала Харківська область – загинув 221 воїн.  
   Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками миротворчих місій у Югославії, Грузії, Хорватії, Лівані, Кувейті, Іраку,Боснії і Герцеговині тощо. За даними Міністерства оборони України з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тисячі військовослужбовців, 54 з них загинули.
   Наразі воїни-«афганці» проявили героїзм і мужність на Донбасі, їх бойовий досвід є запорукою перемоги у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України.