КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Нардепи України завітали на будівництво учбового корпусу

   Нардепи України завітали на будівництво учбового корпусу22 вересня 2020 року в місті Бахмут відбулося виїзне засідання підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.
   У заході взяли участь народний депутат України, голова зазначеного підкомітету Ольга Саладуха; народний депутат України, голова підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Георгій Мазурашу; заступник міністра молоді та спорту України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віталій Лавров; заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін; начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик; директор Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, заслужений тренер України Ігор Анушкевич; Бахмутський міський голова Олексій Рева; керівники обласних спортивних організацій.
   У рамках робочого візиту народні депутати оглянули спортивну інфраструктуру що створюється в Бахмуті задля відновлення повноцінного життя обласних об’єктів після переміщення з Донецька. Гості побували на місці будівництва навчального корпусу на 400 учнів та студентів Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, де виконано більшу частину робіт з облаштування фундаменту.
   Також вони відвідали реконструйований обласний лікарсько-фізкультурний диспансер – майбутній КНП «Центр спортивної медицини», який із введенням в експлуатацію надаватиме найсучасніші умови для медико-біологічного супроводу спортсменів, їх діагностики, лікування та реабілітації.  Окрім цього, делегація ознайомилася з роботою міського комунального закладу спортивно-оздоровчого профілю «Стадіон «Металург» – базою олімпійської та паралімпійської підготовки, яка відповідає міжнародним стандартам і є тренувальною базою для учнів і студентів Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки.
   «Під час огляду спортивної бази в Бахмуті ми переконалися, що Донецька область має об’єкти, які за своїм рівнем можуть конкурувати з провідними базами інших країн. Це і чудовий багатофункціональний спортивний комплекс «Металург», і оновлений обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, де створено унікальну водолікарню з кріосауною, і майбутній навчальний корпус для спортсменів обласного коледжу, який носить ім’я нашого уславленого земляка Сергія Бубки – усе це, упевнені, сприятиме покращенню спортивних результатів регіону та країни. Окрім цього, сьогодні гідну підтримку отримують спортсмени та тренери Донеччини – стипендії, грошові винагороди, надання адресної виплати для придбання житла... Це дійсно колосальна праця, якою варто пишатися, а ми зі свого боку всіляко підтримуватимемо подібні ініціативи й надалі», – зазначила народний депутат України, бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 року з легкої атлетики Ольга Саладуха, яка головувала на засіданні.
   «Керівництво Донецької облдержадміністрації та особисто очільник Донеччини Павло Кириленко націлені на те, щоб ставити нові задачі й досягати їх виконання. Зокрема, добігає кінця реалізація проєктів з реконструкції та будівництва 5 стадіонів у рамках програми президента України «Велике будівництво», оновлюються обласні спортивні об’єкти, щомісячні заохочення мають провідні спортсмени і тренери – докладається чимало зусиль щодо розвитку спорту, але попереду ще багато роботи задля нових перемог у славу Донеччини та України», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін.
   Начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик у своїй доповіді презентував основні показники щодо розвитку сфери в Донецькій області, детально ознайомив присутніх із ходом реалізації проєктів та зупинився на перспективних планах. Зокрема, він підкреслив, що за 2017-2020 роки збудовано 154 спортивні майданчики зі штучним покриттям – таким чином, їх кількість зросла більш ніж вдвічі і складає 257 об’єктів, що є найвищим показником серед інших областей країни. У 2020-му за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з’явилися 12 мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту. Також цьогоріч у місті Лиман за обласні кошти розпочато будівництво сучасного спортивного комплексу з велосипедного спорту, який включатиме ВМХ трасу (трек) з усіма необхідними комплексами, а також триповерхову будівлю гуртожитку.
   Згідно порядку денного, на засіданні підкомітету було розглянуто три питання: 1) про заходи щодо удосконалення медичного забезпечення осіб, що займаються фізичною культурою і спортом на прикладі Донецької області; 2) про створення умов для підготовки професійних спортсменів та освітньої діяльності у сфері фізичної культури та спорту Донецької області; 3) про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо впорядкування проведення спортивних заходів і занять фізичною культурою та спортом.
   Під час обговорення представники спортивної громадськості Донецької області окремо приділили увагу актуальним питанням щодо розвитку сфери в умовах децентралізації й формування нових громад, передачі вихованців спортшкіл у спеціалізовані коледжі та школи вищої спортивної майстерності, підтримки олімпійських видів спорту, заохочення тренерів, розробки певних стандартів з фізичного виховання для навчальних закладів, цифровізації спортивної сфери, прийняття відповідної нормативно-правової бази. За підсумками засідання  сформовано відповідні доручення.