КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Наш досвід дистанційного навчання в умовах карантину

   Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» в ДОНЕЦЬКОМУ ВИЩОМУ УЧИЛИЩІ ОЛІМПІЙСЬКОГО РЕЗЕРВУ ІМ. С.БУБКИ було введено карантин з 12 березня. Студентів та учнів переведено на дистанційне навчання. Адміністрація училища та педагогічний колектив розробили низку заходів задля продовження якісної освіти в умовах карантину.
   Згідно з навчальним планом училища і навчальними програмами викладачі підготували навчальний комплекс та програму з індивідуального навчання. Системний адміністратор створив нову платформу-сайт для дистанційного навчання учнів та студентів ДВУОР ІМ. С.БУБКИ (http://study.uor.dn.ua). На сайті, крім освітніх матеріалів,  розміщено поради батькам, корисні статті по вихованню дитини, поради від практичного психолога, навчально-тренувальні заняття від тренерів.
   Викладачі розробляють завдання для учасників навчального процесу згідно розкладу, датам, темам та змісту навчальної програми та надають ці матеріали системному адміністраторові, який розміщує їх по файлах окремого класу чи групи, а потім за окремим предметом. Зворотний зв’язок «учень (студент) – викладач» відбувається через електронну пошту викладачів, зазначену на сайті. Педагоги отримують виконані завдання від учнів чи студентів, перевіряють їх та у зворотному зв’язку вказують на помилки та недоліки.  Поточне та контрольне оцінювання знань здійснюється у відповідності із загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.
   Також керівники груп та класні керівники створили в соціальних мережах WhatsApp, Instagram, Telegram, Facebook, Viber групи для спілкування, оголошень, контролю за виконанням завдань, онлайн трансляцій уроків та відеоспілкування, а також для консультацій з профілактики захворювання на коронавірус та систематичного контролю стану здоров’я.
   Педагоги складають навчальний матеріал, беручи за основу відеоуроки, вправи, тестові завдання. Проводяться онлайн консультації, а також надаються індивідуальні рекомендації щодо виконання завдань дистанційно.
   Педагоги рекомендують учням та студентам відвідувати освітні сайти, переглядати освітні програми, які зазначено на сайті училища. Також викладено чисельні ресурси для самостійного навчання: відеоролики, ресурси з сайтів МОН, гіперпосилання на корисні освітянські ресурси.
   Адміністрація та викладачі ДОНЕЦЬКОГО ВИЩОГО УЧИЛИЩА ОЛІМПІЙСЬКОГО РЕЗЕРВУ ІМ. С.БУБКИ докладають чимало зусиль для надання якісної освіти в умовах дистанційного навчання, а також застосовують низку заходів для профілактики захворювання на коронавірус серед учнів та студентів.