КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Полтавський магніт для спорту Донеччини

   Підготовка резерву для спорту вищих досягнень і початок вступної кампанії до коледжу ім. С.Бубки – головні питання порядку денного наради під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимира Мицика.

   Онлайн-нарада керівників спортивних організацій і фахівців спортивної сфери відбулась 16 березня 2023 року в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, на базі якого вже майже рік функціонує Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю імені Сергія Бубки.

   Перед нарадою директор коледжу ім. С.Бубки провів цікаву екскурсію для керівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних шкіл олімпійського резерву Донецької області. Ігор Анушкевич продемонстрував наявні умови, в яких навчають, тренують, виховують учнів і студентів коледжу, а також ознайомив зі спортивною інфраструктурою Полтави. «Я приємно здивований чудовими умовами, створеними в коледжі для тренування, навчання, проживання і харчування», – поділився враженнями директор КДЮСШ Костянтин Кірпулянський.

   «За ці майже дев’ять років війни нам вдалося зберегти спортивну піраміду комунальної власності – дитячо-юнацькі спортивні школи, школи олімпійського резерву, спортивний коледж, школа вищої спортивної майстерності, – зазначив у вступному слові Володимир Мицик. – Бюджет передбачає, що в коледжі ім. С.Бубки можуть навчатися 400 учнів і студентів, але вакансії заповнені не у всіх видах, тому я вважаю, що чемпіонати Донецької області доцільно проводити саме у Полтаві».

   «Через вимушену передислокацію з Бахмута коледж втратив десять відсотків вихованців і тренерів, – розповів Ігор Анушкевич. – Зараз маємо вільні місця в спортивній гімнастиці, тхеквондо, греко-римській боротьбі, дзюдо, плаванні, сучасному п’ятиборстві. Розглядаємо можливість відкрити в коледжі відділення скелелазіння. Я звертаюсь до спортивних федерації з пропозицією проводити обласні змагання саме в Полтаві, що сприятиме відбору талановитих спортсменів Донеччини до навчання в нашому коледжі, де вони підвищать свою спортивну майстерність і здобудуть профільну освіту. Випускники коледжу продовжують навчання переважно в університетах Слов’янська, Краматорська, Луганська, Харкова і Полтави».

   Про правила і строки вступної кампанії доповіла заступник директора коледжу з навчальної роботи Ірина Ситковська, а ректор ПНПУ ім. В.Г. Короленка Марина Гриньова – про широкий спектр освітніх програм, які пропонує університет в Полтаві. Це бакалаврат, магістратура, аспірантура, докторантура, а також ваучерні програми підвищення кваліфікації і перекваліфікації за направленням центру зайнятості.