КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Поточні підсумки та найближчі плани роботи коледжу

   Єдиний на Донеччині навчальний заклад, який сприяє підготовці атлетів високого класу, – Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С.Бубки – з метою розширення власної інфраструктури в місті Бахмут реалізовував амбітні проєкти, але збройна російська агресія проти України змусила поставити ці плани на паузу. Наразі заклад тимчасово перемістився в Полтаву, продовжуючи свою діяльність на базі Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка.

   Підсумки за 2021 рік і найближчі плани роботи коледжу в умовах воєнного стану стали одним із питань чергового засідання колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, що відбулося 30 травня 2022 року.

   «Спортивний актив Донеччини вдячний Полтавщині за надзвичайно теплий прийом та гарні умови, створені для продовження роботи коледжу. Завдяки цій підтримці ми можемо виконати головні поточні завдання – завершити навчальний рік, видати документи про здобуття освіти та розпочати кампанію з прийому учнів і студентів на рік наступний, запрошуючи в першу чергу дітей із Донецької області. А з подальшими кроками визначатимемося з урахуванням поточної ситуації в Україні. Так, днями до нас надійшла пропозиція щодо готовності розмістити спортсменів і тренерів від комплексу, розташованого в місті Хирів на Львівщині, – і керівництво ДОСФКСП ім. С.Бубки найближчим часом ознайомиться із запропонованими умовами», – зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик.

Перед розглядом питань порядку денного засідання колегії Володимир Мицик з подякою за плідну співпрацю та допомогу, спрямовану на збереження спортивного потенціалу України, вручив грамоти управління директорові ДОСФКСП ім. С.Бубки Ігорю Анушкевичу, ректору Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Марині Гриньовій, першому проректору Олексію Гурі, декану факультету фізичного виховання Павлу Хоменку, начальнику управління молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації Марині Трохименко.

Директор Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки Ігор Анушкевич наголосив, що в 2021 році вихованці закладу відзначилися низкою вагомих досягнень, завдяки чому рейтинг училища більше ніж втричі перевищив минулорічний показник (у 2021-му – 37490,5 балів, у 2020-му – 10513,5 балів). Так, спортсмени 23 рази ставали переможцями та призерами міжнародних змагань, 365 разів – всеукраїнських. Сім спортсменів виконали норматив майстра спорту України.

   Станом на кінець минулого року ДОСФКСП ім. С.Бубки налічував 8 класів, з них: у основній групі – шість (7 клас – один; 8 класів – два; 9 класів – три), у старшій – два (10 клас – один; 11 клас – один), а також 8 груп у коледжному блоці. Загалом у коледжі навчались і тренувались 166 учнів і 155 студентів.

   З метою розвитку 15 видів спорту в коледжі станом на 31.12.2021 працювало 45 тренерів-викладачів, з них 31 штатний (9 мають вищу категорію). До складу національних збірних команд України входило 50 спортсменів: основний склад – 8 чоловік, кандидати – 15, резерв – 27.

Одним із масштабних проєктів, спрямованих на покращення бази коледжу є спорудження в місті Бахмут навчального корпусу на 400 учнів і студентів зі спеціалізованими спортивними залами, що розпочалося в травні 2020 року. Станом на кінець 2021-го будівельна готовність складала близько 60 відсотків. Також тривала реконструкція 5-поверхового гуртожитку, поруч облаштовували бігові доріжки, метальне поле, сектори для стрибків.

   «На жаль, війна внесла корективи в наші плани, але не змінила основне прагнення – виховувати сильну спортивну молодь, яка славить Донецьку область і Україну на міжнародному рівні. Намагатимемося зробити все, аби не втратити жодного нашого перспективного вихованця.     Також звертаюся до колег у громадах із проханням сприяти вступу дітей з Донеччини до коледжу, аби ми могли й надалі зміцнювати та примножувати наші славні традиції», – резюмував Ігор Анушкевич.