КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Рекорди Марії Стрєлець на олімпійському фестивалі

   Перспективна легкоатлетка Донеччини Марія Стрєлець представила Україну в двох видах програми на XVI літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який пройшов у словацькому місті Банська Бистриця з 24 по 30 липня 2022 року.

   Наймасштабніший молодіжний спортивний форум Європи зібрав 2 500 юних атлетів, які прибули з 48 країн до найспортивнішого міста Словаччини. На 13-ти сучасних аренах майбутні зірки світового спорту віком від 14 до 18 років протягом тижня розіграли престижні нагороди в десяти видах (119 видів програми). Це бадмінтон, баскетбол, велоспорт, волейбол, гандбол, гімнастика спортивна, дзюдо, легка атлетика, плавання, теніс.

   Наша держава делегувала збірну команду з 46 атлетів, які виступили у шести з десяти видів спорту. До елітного складу команди увійшла 16-річна легкоатлетка Марія Стрєлець, вихованка Комплексної ДЮСШ Констянтинівської міської ради, яка навчається і тренується в Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного профілю ім. С.Бубки.

   На стадіоні «Sport рark Athletics» Марія Стрєлець виступила у двох видах програми – метанні диску (1 кг) та штовханні ядра (3 кг).

   У начальній спробі Марія метнула диск на 37 м 23 см і захопила лідерство. У третій спробі покращила персональний рекорд (37 м 46 см) одразу на 72 см, а у наступній – ще на чотири сантиметри. Усі шість виходів в сектор вийшли результативними, і з результатом 38 м 22 см  Стрєлець посіла п’яте місце серед 13-ти учасниць. Цікаво, що наша атлетка – єдина з дискоболок, хто протягом дня спромоглася двічі покращити personal best.

   Ще більш щільною була конкуренція в штовханні ядра: 18-ти учасницям знадобився кваліфікаційний етап у двох групах. З шостим  результатом (13 м 63) Марія увійшла до фінального етапу, де у найкращій спробі штовхнула ядро на 14 м 15 см і фінішувала на шостому місці.

   До престижного міжнародного змагання спортсменку підготував Олексій Семенов, тренер-викладач Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, а її першим тренером є батько – Сергій Стрєлець.

   У медальному заліку збірна України посіла сьоме місце серед 48 країн, здобувши 18 медалей (6+6+6) в гімнастиці спортивній (7), дзюдо (6), плаванні (4) та легкій атлетиці (1). Топ-трійку команд склали Італія – 47 (21+12+14), Німеччина – 32 (9+8+15) та Іспанія – 19 (8+7+4).