КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Шість медалей юніорського чемпіонату України з вільної боротьби

   З 26 по 29 квітня 2021 року на базі спортивного комплексу «Металург» міста Бахмут відбувся чемпіонат України з боротьби вільної серед юніорів та юніорок 2001-2003 років народження, які змагались за національні титули та право представити нашу країну на чемпіонаті Європи в цій віковій категорії.
   Сутички на чотирьох килимах тривали протягом трьох змагальних днів. За підсумками чемпіонату визначено переможців, які вибороли право представити нашу країну на юніорському чемпіонаті Європи.
На п’єдестал пошани зійшли шестеро студентів КЗ «Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С.Бубки». Золоті нагороди вибороли Катерина Зелених (МСУМК, вагова категорія до 62 кг) та Микита Гончаров (МСУ, 65 кг), віцечемпіонками стали Тетяна Профатілова (МСУ, 50 кг), Галина Олексіївська (1-й розряд, 65 кг) та Євгенія Сєдих (КМСУ, 68 кг), а бронзовим призером – Микита Савченко (МСУ, 61 кг).
   Медалістів Донецької області підготували тренери-викладачі: Андрій і Максим Єфремови, Григорій Шепелєв, Людмила Скляренко (усі – м. Бахмут, Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С.Бубки). Загалом у медальній скарбничці Донеччини – сім нагород; «бронзу» додала Лоліта Волошина (59 кг, тренер Сергій Слєпушкін).
   Результати наших студенток:
Вагова категорія до 50 кг: II місце – Тетяна Профатілова (МСУ, смт Новгородське, 4-й курс), X місце – Анастасія Кудрявцева (КМСУ, м. Бахмут, 3-й курс).
До 55 кг: VII місце – Олександра Федорченко (КМСУ, м. Мирноград, 3-й курс).
До 57 кг: IX місце – Марина Гетта (КМСУ, м. Торецьк, 2-й курс).
До 62 кг: I місце – Катерина Зелених (МСУМК, м. Бахмут, 4-й курс, спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2021 рік).
До 65 кг: II місце – Галина Олексіївська (1-й розряд, м. Торецьк, 2-й курс).
До 68 кг: II місце – Євгенія Сєдих (КМСУ, м. Бахмут, 2-й курс, спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2021 рік).
   Результати наших студентів:
Вагова категорія до 57 кг: V місце – Максим Кізюк (КМСУ, м. Бахмут, 3-й курс), XVI місце – Євген Харитонов (КМСУ, м. Бахмут, 10-й клас,).
До 61 кг: III місце – Микита Савченко (МСУ, Бахмутський р-н, 4-й курс).
До 65 кг: I місце – Микита Гончаров (МСУ, Бахмутський район, 4-й курс), V місце – Олег Ігнатов (1 розряд, м. Покровськ, 2-й курс), б/м – Данило Шевченко (1-й розряд, м. Попасна, 3-й курс), Кирило Перетятько (1-й розряд, м. Бахмут, 4-й курс), Дмитро Черніков (1-й розряд, м. Бахмут, 4-й курс).
До 70 кг: X місце – Данило Левус (КМСУ, м. Бахмут, 4-й курс).
До 125 кг: V місце – Артем Корбан (КМСУ, м. Бахмут, 3-й курс), VIII місце – Олександр Саранов (1-й розряд, Волноваський район, 4-й курс).
За підсумками змагань визначено склад збірної команди України для участі в чемпіонаті Європи серед юніорів. До її складу увійшли МСУМК Катерина Зелених і МСУ Микита Гончаров.  
   Варто додати, що спортсмени, тренери, судді залишились у захваті від якості організації чемпіонату. «Рівень проведення змагань дуже високий, і я щиро радію, що в Бахмуті є люди, які горять бажанням проводити спортивні заходи. Дуже вдячний їм за це – братам Єфремовим, і не тільки їм, а й усім причетним до організації чемпіонату. Чудовий зал, хороші умови, місце проживання розташовано зовсім поруч зі спорткомплексом – усе на дуже гідному рівні. Ми задоволені», – поділився враженнями Василь Федоришин, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів Європи і світу, заслужений майстер спорту України, старший тренер збірної команди України серед юніорів.
   «Цей чемпіонат традиційно проведено на найвищому організаційному рівні – це відзначили офіційні представники національної федерації і профільного міністерства, – розповідає директор коледжу ім. С.Бубки, заслужений тренер України Ігор Анушкевич. – Право прийняти національні змагання в Бахмуті надає декілька переваг. По-перше, це дозволяє збільшити кількість учасників від Донецької області на національних змаганнях. По-друге, це можливість поповнити бюджет міста і області. По-третє, зменшуються витрати щодо відрядження делегації. Насамкінець, домашня команда має підготуватися якісніше, не втомитися в дорозі, а вдома, як відомо, й стіни допомагають. Виступ наших студентів на юніорському чемпіонаті заслуговує на оцінку добре, тому що розраховували на ще більш успішний результат. Ми не дорахувались двох-трьох золотих нагород – якщо порівняти з медальним доробком тих самих спортсменів, пригадавши їхні перемоги на чемпіонатах країни серед кадетів у попередні роки. Вважаю, що нагальні умови, в яких тренуються борці нашого коледжу, відповідають кадетському рівню ДЮСШ, а для юніорів і дорослих необхідно створити значно кращу матеріальну базу. Сподіваюсь, що коли ми добудуємо новий корпус коледжу, у нас все буде гаразд: це і спеціалізований зал боротьби, і супутні зали – тренажерний, ігровий тощо. Головне – якісна підготовка, а перемоги прийдуть!» – сказав Ігор Анушкевич.