КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Всесвітній день водно-болотних угідь

   Усе життя на планеті залежить від води. Вода все об’єднує. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля.
   Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення, що має назву «Рамсарська конвенція».
   Рамсарська конвенція підкреслює тісний зв’язок між водно-болотними угіддями, водою і людьми. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.
   Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів.
Саме тому, з метою підвищення обізнаності учнівської та студентської молоді з питань необхідності збереження водно-болотних угідь, які виконують найважливіші функції регулювання гідрологічного режиму і клімату великих територій, ДОНЕЦЬКЕ ВИЩЕ УЧИЛИЩЕ ОЛІМПІЙСЬКОГО РЕЗЕРВУ ІМ.С.БУБКИ  провело черговий захід присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь.
   Так, 2 лютого 2018 року, вчителем біології Панаріним Є. М.був проведений тематичний урок «Вода для життя» з елементами бесіди для учнів 8-х класів. Учнів училища було ознайомлено з різними типами водно-болотних угідь. Діти отримали важливу інформацію роль та значення води в природі. Дізналися про вразливості природних екосистем та дійшли до спільного висновку щодо необхідності їх охорони.
  В рамках клубу вихідного дня вихователем Чамкіной Є.О. ДВУОР ІМ.С.БУБКИ була проведена виховна година з елементамивікторини. Захід пройшов під девізом «Водно – болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Вихованцям було запропоновано визначити, що ми можемо зробити для збереження водного ресурсу нашої країни. Тепер ми знаємо, що потрібно зробити, щоб зберегти водно-болотних угіддя для нашого майбутнього і що може зробити кожен з нас.
Серед учнів 7 класу була проведена виставка малюнків «Бережіть цінний дар природи – воду !»
Дев’яті класи зі своїм класним керівником Федотчевой Т.К. провели круглий стіл відкриваючи питання забруднення водойм України, шляхи вирішення цієї проблеми. Учні виступали зі своїми докладами й презентаціями. Розкривали теми, щодо для розвитку міст необхідно зберегти унікальні природні комплекси. Водно-болотні угіддя, які знаходяться поблизу міст, грають важливу роль у забезпеченні екологічної безпеки та сталого розвитку міста. Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя – ці та інші водно-болотні угіддя в містах роблять їх більш привабливими і придатними для життя. Водно-болотні угіддя формують унікальні міські зелені зони, урізноманітнюють міський пейзаж, є привабливими для прогулянок і відпочинку, зволожують повітря й знижують його температуру, зменшують вплив повенів, поповнюють запаси питної води, очищають води від забруднення тощо.