КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Яскравий дебют Катерини Зелених у світовій еліті

   З 14 по 16 грудня 2020 року в місті Белград (Сербія) відбувся індивідуальний Кубок світу з жіночої боротьби.
   Головне змагання року для найкращих борців планети стало дебютним міжнародним змаганням серед дорослих для 19-річної юніорки Катерини Зелених, студентки четвертого курсу Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки.  
Аби увійти до складу національної команди країни, борчині з Бахмута знадобилось подолати два бар’єри. По-перше, перемогти усіх суперниць і вибороти перше місце на Кубку України серед дорослих, який пройшов у жовтні в Києві. По-друге, подолати сумніви тренерів збірної України при формуванні складу команди на Кубок світу: а чи впорається ця юна дівчина з хвилюванням, чи не розгубиться вона в елітній дорослій компанії, або може віддати перевагу іншій, більш досвідченій борчині?
   «Цього разу в нас був дуже непростий відбір, – зазначив головний тренер жіночої збірної України Володимир Євонов. – На зборі в листопаді ми планували робити прикидки, але через пандемію відмовились від цієї ідеї. Тому ми скликали тренерську раду і спільно вирішували, хто поїде до Белграду. Нам вдалося зібрати команду з кращих молодих спортсменок. Вважаю, що це буде для них хорошою перевіркою. Особисто мені буде дуже цікаво подивитись, на що здатні наші молоді дівчата. Більшість з них вже має досвід та медалі міжнародних змагань».
Нагадаємо, у доробку Катерини Зелених є нагороди з юніорських чемпіонатів Європи та світу, завдяки яким їй присвоєно звання майстра спорту України міжнародного класу.
   Отже, у ваговій категорії до 59 кг на белградський килим вийшли вісім претенденток на перемогу – представниці України, Індії, Молдови, Німеччини, Польщі, Сербії, Туреччини, Росії.
   За жеребкуванням першою суперницею Катерини стала 28-річна Маріана Чердивара-Єсану з Молдови, яка має досвід виступів на Олімпійських іграх (2016) і є віцечемпіонкою Європи (2017). Не дивно, що сутичку з іменитою суперницею українка розпочала дуже обережно. Вгамувавши стартове хвилювання, Зелених гідно протистояла фаворитці і поступово відчула впевненість. Емоційні підказки її тренера Андрія Єфремова допомогли Катерині провести у рахунку (2:0), але титулована суперниця швидко відновила рівновагу. У другій половині двобою українка домінувала на килимі, мала суттєву перевагу (9:2, потім 11:4) і намагалась завершити сутичку достроково. На жаль, Зелених захопилась і, пропустивши контрприйом у партері, на останній хвилині зазнала поразки на туше.  
   У малому фіналі нашій борчині протистояла 23-річна Еліф Янік з Туреччини, яка є віцечемпіонкою Середземноморських ігор та бронзовою призеркою чемпіонату Європи U23. В цій сутичці Катерина також продемонструвала солідний арсенал технічних прийомів, якими володіє завдяки талановитим наставникам – Андрію Єфремову і першому тренеру Максиму Єфремову. Цього разу українка не залишила суперниці жодного шансу і блискуче завершила сутичку достроковою перемогою (10:0).
   Тренер-викладач ДОСКСП ім. С.Бубки Андрій Єфремов привітав свою вихованку, але все ж таки дорікнув, що її бронзова нагорода мала бути золотою. Адже у головному фіналі суперниці не провели жодної результативної дії. Відведені шість хвилин Маріана Чердивара-Єсану з Молдови і Світлана Ліпатова з Росії нудно відстояли лоб до лоба. Суддя зробив молдованці зауваження за пасивність, потім зробив попередження росіянці, а другий штраф молдаванці вирішив долю золотої медалі.  
   У Белграді на бронзову сходинку п’єдесталу також зійшла Аліна Бережна (вагова категорія до 68 кг), отже представниці Донеччини додали дві бронзові медалі до командної скарбнички України.
   Загалом україночки вибороли у Белграді шість нагород (1+1+4) і друге місце медального заліку серед 27 країн.
«Як для дебюту на дорослих змаганнях міжнародного рівня дуже непогано, – так белградський дебют Катерини Зелених оцінив заслужений тренер України Ігор Анушкевич. – Але їй ще є над чим працювати, аби вдосконалити свою майстерність. Вона обдарована і має реалізувати свій потенціал, а ми в цьому допомагаємо. Нагадаю, що у коледжі імені Сергія Бубки створено комфортні умови для якісного навчання і тренування. Додам, що успішним виступам Катерини Зелених безпосередньо сприяє управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, яке очолює Володимир Мицик. В управлінні вважають Катерину однією з найперспективніших спортсменок регіону, тому їй призначили обласну стипендію спортсмена-інструктора Донецької обласної штатної команди резервного спорту з олімпійських видів спорту на 2020 рік. Тож у сербській столиці Катерина виправдала наші сподівання і аванси. До речі, нещодавно обласна комісія на чолі з заступником голови облдержадміністрації Вадимом Філашкіним включили Зелених до списку стипендіатів на 2021 рік. Щодо подальших планів, сподіваюсь, у наступному році Катерина буде претендувати на п’єдестал чемпіонату Європи і олімпійську ліцензію», – окреслив амбітні цілі директор ДОСКСП ім. С.Бубки.