ДОНЕЦЬКЕ ВИЩЕ УЧИЛИЩЕ

ОЛІМПІЙСЬКОГО РЕЗЕРВУ ІМ.С.БУБКИ

gallery/логотип

Урочистий початок будівництва навчального корпусу ДВУОР ім. С.Бубки

   27 травня 2020 р. у місті Бахмут відбулося урочисте закладення капсули часу   під будівництво навчального корпусу Донецького вищого училища олімпійського резерву імені Сергія Бубки.

   На церемонію завітали голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін, Бахмутський міський голова Олексій Рева, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик, директор ДВУОР ім. С.Бубки Ігор Анушкевич, заступник директора ТОВ «Хозхімсервіс» Олександр Криворучко (підрядник), директор КП «Управління капітального будівництва» Слов’янської районної ради Юрій Нєгрєй (технічний нагляд).

   «Цей заклад знаковий для спортивної спільноти Донеччини, – сказав у вітальному слові Павло Кириленко. – Тривалий час він виховував наших видатних чемпіонів, які становлять спортивну славу не лише області, а й усієї нашої держави. Але, на жаль, під час війни основні потужності училища залишилися на окупованій території. Щоб продовжувати свою роботу, у 2015-му заклад переїхав до Бахмуту. Для відновлення повноцінної роботи училища нам ще потрібно зробити чимало. Поки що з моменту його переїзду на контрольовану українським урядом частину області завершили лише реконструкцію стадіону «Авангард» та облаштували футбольне поле зі штучним покриттям. Будівництво навчального корпусу, яке розпочинається сьогодні, - ще один етап процесу розбудови бази училища. У новому корпусі навчатиметься 400 учнів та студентів».

   «Сьогодні я радий вітати вас на території будівництва майбутнього навчального корпусу Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С.Бубки. Як відновлення діяльності училища, так і реалізація цього проєкту стали можливими завдяки постійній турботі Донецької обласної державної адміністрації, – зазначив директор училища Ігор Анушкевич. – Добру підтримку ми відчуваємо з боку Бахмутської міської ради. В наш нелегкий час стає важко знайти людей, які здатні сприймати чужі проблеми як свої, тому адміністрація учні та студенти весь педагогічний колектив висловлюють вам всім найщирішу вдячність за розуміння, допомогу та підтримку. Сподіваюсь, ми разом з будівельниками реалізуємо все, що заплановано, і для успішного будівництва ми робимо закладку капсули часу для наступних поколінь. Бажаємо вам усіляких благ і процвітання, міцного здоров’я, радості і щастя!».

   Звернення-побажання до наступних поколінь зачитав студент третього курсу училища, неодноразовий переможець чемпіонатів України з легкої атлетики, член збірної команди України Андрій Дибка: «Шановні учні та студенти, майбутні олімпійці! Прийміть все, що зроблене нами. Боріться за мир, щастя, рівність, благородство олімпійського духу, несіть гордо прапор України. Продовжуйте наші справи, творіть, досягайте нових спортивних висот, звеличуйте славними справами своє училище, бережіть мир і цілісність Донецької області. Коли будете відзначати 100-річчя училища, передайте своє послання майбутнім поколінням. З повагою, адміністрація, учні, студенти та педагогічний колектив ДВУОР ім. С.Бубки».  

   Звернення до наступних поколінь помістили в капсулу часу, яку почесні гості заклали у фундамент майбутньої будівлі.

   Протягом п’яти років заклад функціонує на базі Бахмутського дитячого заміського закладу оздоровлення та відпочинку «Вогник». Наприкінці 2019 року ДВУОР ім. С.Бубки отримало в користування нове футбольне поле зі штучним покриттям 105х68 м на території стадіону «Авангард», поруч планують відреконструювати п’ятиповерховий гуртожиток для проживання спортсменів, а з метою забезпечення училища власними спортивними спорудами було розроблено проєкт щодо будівництва навчального корпусу.

   По вулиці Благовіщенській збудують актовий зал на 200 місць, буфет на 60 чоловік, адміністративні, медичні та підсобні приміщення, універсальний ігровий зал та спеціалізовані спортивні зали (з важкої атлетики, боротьби, гімнастики, тиру для стрільби з пневмо-тактичної зброї), інженерний блок, автостоянку. На стадіоні «Авангард» облаштують бігові доріжки, тренажерний майданчик, майданчик для стрибків у довжину та висоту, сектори для штовхання ядра, метання диска та молота, тренувальне метальне поле.

   Загальна вартість проєкту за експертним звітом складає 176330,862 тис. грн. На 2020 рік передбачено кошти у сумі 36119,523 тис. грн., у тому числі 19570,112 тис. грн. – кошти Державного фонду регіонального розвитку, 16549,411 тис. грн. – кошти обласного бюджету.