КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

День відкритих дверей в коледжі

   1 червня комунальний заклад «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки», що наразі функціонує на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Короленка, організував день відкритих дверей та обласний захід у рамках Всеукраїнського Олімпійського дня.

   Учнів, студентів і тренерсько-педагогічний склад привітали: заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Бойко, начальник управління фізичної культури та спорту ОДА Володимир Мицик, ректорка Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Марина Гриньова, генеральний менеджер зі спорту компанії «Епіцентр», генеральний секретар Федерації важкої атлетики України Борис Лобко, директор Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки Ігор Анушкевич, срібний призер Олімпійських ігор і чемпіон світу з боксу Олександр Хижняк, представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко, проректор з інфраструктурного розвитку та ресурсного забезпечення ПНПУ ім. В. Г. Короленка Віктор Дудник, директор гіпермаркету ТОВ «Епіцентр» м. Полтава Валерій Смоквина, державний тренер з важкої атлетики Віктор Слободенюк, член виконкому Федерації важкої атлетики України Кім Ткаченко, президент Федерації важкої атлетики Донецької області Сергій Третьяков, представниця піар департаменту ТОВ «Епіцентр» Тетяна Алексенко.

   «Єдиний на Донеччині навчальний заклад, який сприяє підготовці спортсменів високого класу, має на сьогодні вагомі здобутки – велика шана кожному і кожній, хто доклав до цього зусиль. Хоч наш спортивний коледж є двічі переселенцем – спочатку із Донецька в Бахмут, а потім із Бахмута в Полтаву, – його вихованці з року в рік відзначаються гідними результатами на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. І Донецька облдержадміністрація продовжить й надалі робити все можливе, аби забезпечити дітей умовами для досягнення яскравих перемог, нових медалей і рекордів. Слава Україні!», – сказав Ігор Бойко.

   Від імені спортивної спільноти Донеччини Ігор Бойко подякував за всебічну допомогу керівництву Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, у стінах якого з травня 2022 року розташовується Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки.

   Окрема вдячність – Федерації важкої атлетики України та групі компаній «Епіцентр», завдяки підтримці яких було проведено капітальний ремонт у залі важкої атлетики. 1 червня 2024 року відбулося його урочисте відкриття, і оновлений спортзал зустрів учасників відкритого чемпіонату    Донецької області серед важкоатлетів до 17 років. Від Донецької облдержадміністрації юні спортсмени отримали в подарунок комплекти штангеток.

   «Дякую Донецькій облдержадміністрації, керівництву та всім працівникам обласного коледжу ім. С. Бубки, а також ТОВ «Епіцентр» за створення комфортних умов, що дозволяють нашій молоді прославляти вільну і незалежну Україну. Освіта та спорт єднають нас у прагненні до нових успіхів та великих здобутків. Бажаю юному поколінню завжди ставити перед собою найвищі цілі, і з непохитною вірою у власні сили крокувати до їх втілення в життя», - зазначила у своєму зверненні Марина Гриньова, відзначивши Ігоря Бойка почесним знаком Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка.

   «Передаю всім щирі вітання від імені президента Федерації важкої атлетики України, народного депутата України Олександра Гереги. Велика подяка Донеччині та Полтавщині за те, що в цей важкий час об’єднали свої зусилля у благій справі – вихованні здорових і щасливих дітей, які є майбутнім нашої держави. Вірю, що результатом плідних тренувань у оновленому залі важкої атлетики» стане низка нагород, здобутих спортсменами на чемпіонатах Європи та світу», - наголосив Борис Лобко.

   «Приємно вітати на дні відкритих дверей Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки та Олімпійському дні почесних гостей, учнів, студентів, тренерів-викладачів. Наш заклад завжди радий приймати талановиту молодь, створюючи всі необхідні умови для якісного поєднання навчального й тренувального процесів. Бажаю спортсменам Донеччини доброго здоров’я, безмежної наснаги, перемог і миру», - сказав Ігор Анушкевич.

   Синьо-жовтий український стяг і прапор Національного олімпійського комітету під звуки державного гімну України підняли вихованці коледжу – багаторазова чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка світу U17 Марія Єфремова і неодноразовий призер чемпіонатів України з боксу Ярослав Ленцик. В безмежній вдячності воїнам, які сьогодні мужньо боронять державу від російських окупантів, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав за Україну найцінніше – власне життя.

   Нагородження спортсменів і тренерів-викладачів ДОСФКСП ім. С. Бубки за підсумками 2023-2024 навчального року провів начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик. Грамотами управління відзначені: Марія Єфремова – майстер спорту України з боротьби вільної, багаторазова чемпіонка Європи серед дівчат, дворазова чемпіонка світу U17; Єлизавета Безверхня – кандидат у майстри спорту України з боксу, багаторазова чемпіонка України, бронзова призерка юніорського та молодіжного чемпіонатів Європи; Микита Кузьменко – кандидат у майстри спорту України з боротьби вільної, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юнаків; тренери-викладачі Валентина Кримська (веслування на байдарках та каное), Віталій Кононов (боротьба греко-римська), Марина Ткачьова та Ігор Тяпкін (скелелазіння).

   Посвідчення майстрів спорту України отримали важкоатлети Данило Самойлов і Олександра Шиляєва, посвідчення кандидатів у майстри спорту України – важкоатлети Андрій Скляр, Олеся Савинська і Злата Міхович, борці вільного стилю Микита Кузьменко та Маргарита Гвалія, велосипедист Максим Троян, боксери Тимофій Баламут і Максим Жук.

   У контексті проведення дня відкритих дверей ДОСФКСП ім. С. Бубки та обласного заходу «Олімпійський день» на території коледжу були організовані матчеві зустрічі, змагання, майстер-класи, показові виступи з низки видів спорту, що культивуються в навчальному закладі: баскетболу, боксу, боротьби вільної, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велоспорту, веслування на байдарках і каное, волейболу, дзюдо, скелелазіння, футболу. Також відбулися традиційна олімпійська руханка та легкоатлетичний пробіг під гаслом «Передай вогонь перемоги!». Учасників усіх спортивних локацій заохотили подарунками від Національного олімпійського комітету України.

   Почесні гості заходу ознайомилися з умовами для навчання, тренувань, проживання й харчування учнів та студентів Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки – усе це створює комплексний підхід у вихованні майбутніх чемпіонів. Враховуючи умови воєнного стану, задля безпеки життя дітей та працівників коледжу обладнані укриття.

   Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки запрошує учнів і студентів на новий 2024-2025 навчальний рік. У шкільний блок (7-11 класи) набір проводиться протягом всього періоду навчання. На перший курс коледжу до участі у вступній кампанії за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» запрошуються учні 9-х та 10-х класів, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту: реєстрація в електронному кабінеті розпочнеться з 25 червня, подача документів – з 1 липня.

 Більше світлин з заходу – на сторінці управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації в Facebook: facebook.com/sportdonoda (за посиланням)