КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ"

Про нас

   «Наш заклад – це своєрідний синтез спорту, навчання та виховання. В українському спорті функціонує певна піраміда, фундаментом якої є дитячо-юнацькі спортивні школи і клуби за місцем проживання. Над ними – спортивні школи олімпійського резерву, училища олімпійського резерву, школи вищої спортивної майстерності. Вершиною піраміди є збірні команди України. Мета нашої діяльності – зібрати обдарованих дітей і вивести їх на більш високий рівень», – директор Ігор Казимирович Анушкевич.

   ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ ІМ. С. БУБКИ – комунальний спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю системи загальної середньої та фахової предвищої освіти акредитації.

   КЗ "ДОСФКСП ім. С. БУБКИ" – єдиний в Донецькій області навчальний заклад спортивного профілю, яке має унікальну структуру: загальноосвітня школа II ступеня (7-9 класи) і III ступеня (10-11 класи), фаховий предвищий навчальний заклад (I-IV курси). Навчально-виховний і спортивно-тренувальний процеси поєднані єдиним режимом роботи закладу, в якому для учнів та студентів створено сприятливі умови для здобуття освіти, тренувань, змагань та відпочинку.

   Головна мета діяльності коледжу – забезпечення відбору та спортивної підготовки обдарованих дітей та молоді, створення умов для розвитку їх індивідуальних здібностей з метою досягнення високих спортивних результатів та поповнення національних збірних команд у поєднанні із здобуттям учнями та студентами відповідної освіти. Координацію діяльності коледжу здійснює управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації.

   Ми пишаємось нашими випускниками. Серед них понад 600 майстрів спорту України, понад 60 – майстрів спорту України міжнародного класу, 11 заслужених майстрів спорту України, 26 учасників Олімпійських ігор. Семеро наших випускників – володарі олімпійських медалей, заслужені майстри спорту України. Це абсолютна олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва, олімпійський чемпіон Олег Верняєв, олімпійські призери Ігор Радівілов (усі – спортивна гімнастика), Ірина Ліщинська, Наталія Тобіас, Марія Рємєнь, Аліна Логвиненко (усі – легка атлетика). Понад 80 наших випускників стали чемпіонами світу та Європи.

   У 2019-2020 навчальному році свою спортивну майстерність удосконалюють 169 учнів і 161 студент. Цінний досвід і знання їм передають найкращі фахівці – 33 тренери-викладачі з 12 видів спорту: баскетбол, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, волейбол, дзюдо, легка атлетика, спортивна гімнастика, триатлон, футбол. Станом на 1 вересня 2019 р. до складу збірних команд України входить 41 спортсмен (основний склад – 4, кандидати – 13, резерв – 24).

   Протягом 2019 року спортсмени коледжу взяли участь у 268 змаганнях (2916 осіб/учасників) і 22 рази стали переможцями і призерами міжнародних змагань, всеукраїнських – 446 разів, обласних – 390 разів. Вісім спортсменів 14 разів представили нашу країну на чемпіонатах світу та Європи. Майстром спорту України міжнародного класу з боротьби вільної стала Катерина Зелених, майстрами спорту України – дев’ятеро учнів та студентів, кандидатами у майстри спорту України – 23 учні КЗ "ДОСКСП ім. С. БУБКИ".

   Коледж запрошує навчатися здобувачів фахової передвищої освіти за освітньо-кваліфікаційним ступенем «Фаховий молодший бакалавр». Спеціальність 017 – «Фізична культура і спорт». Професійна кваліфікація – «Інструктор-методист з фізичної культури і спорту». Ліцензований обсяг – 400 осіб.

   Училище (пізніше вже коледж) було створено наказом Державного комітету з фізичної культури і спорту України від 18 серпня 1989 року на базі Донецького технікуму фізичної культури. У 1995 році навчальному закладу присвоєно ім’я Сергія Бубки, видатного спортсмена сучасності. Сергій Назарович – Герой України, олімпійський чемпіон, 10-разовий чемпіон світу, 35-разовий рекордсмен світу зі стрибків з жердиною, президент Національного олімпійського комітету України, член виконкому Міжнародного олімпійського комітету, перший віцепрезидент Міжнародної федерації легкої атлетики.

   У 2015 році наказом Кабінету міністрів України ДВУОР ІМ. С.БУБКИ (тепер КЗ "ДОСФКСП ім. С. БУБКИ") передислоковано з тимчасово окупованого Донецька на підконтрольну Україні територію. З вересня 2015 року коледж функціонує на базі Бахмутського дитячого заміського закладу оздоровлення та відпочинку «Вогник» (вул. Черняховського, 26).

   Заклад «Вогник» розташовано на ділянці площею понад п’ять гектарів, на якій побудовані гуртожиток (три корпуси з навчальними аудиторіями), їдальня, тренажерний зал. Для вправ на свіжому повітрі є відкритий басейн, майданчики для гри у баскетбол, волейбол, теніс, футбол, а також комплекс тренажерів для загальної фізичної підготовки. В адміністративній будівлі розміщуються навчальні аудиторії, бібліотека, медичний пункт з обладнанням та ізолятором.

   Учні та студенти КЗ "ДОСФКСП ім. С. БУБКИ" навчаються безпосередньо в коледжі, а тренуються двічі на день у різних спортивних спорудах Бахмута. Транспортне сполучення між гуртожитком і тренувальними базами забезпечує автобус навчального закладу. На змагання в межах області та в сусідніх областях команди коледжу відряджають автотранспортом закладу, а представники велоспорта та триатлона – спецтранспортом.   

   Для покращення умов учбово-тренувального процесу бахмутська громада передала на баланс КЗ "ДОСФКСП ім. С. БУБКИ" п’ятиповерхову будівлю гуртожитку педагогічного училища (вул. Благовіщенська, 43) і стадіон «Авангард» (вул. Благовіщенська, 47). Обидва ці об’єкти потребують реконструкції, яку вже розпочато.

   Перший етап реконструкції стадіону «Авангард» завершено наприкінці 2019 року – на футбольному полі розміром 105х68 м облаштовано дренажну систему і синтетичне покриття. Завдяки цьому тренування і змагання на стадіоні «Авангард» проводяться у будь-яку пору року.

   Розпочато реалізацію проєкту сучасного комплексу для КЗ "ДОСФКСП ім. С. БУБКИ". Це учбовий корпус на 400 учнів і студентів, спортивний корпус з 50-метровим плавальним басейном, чотири спортивні зали  (універсальний, для важкої атлетики, боротьби, гімнастики), тир для стрільби з пневматичної зброї, бігові доріжки по колу довжиною 400 м, пряма бігова доріжка 110 м, майданчики для стрибків у довжину і висоту, сектори для штовхання ядра, метання диску та молоту, тренувальні футбольне і метальне поля, майданчик з тренажерами.